IEEE İTÜ  

Danışman Hocamız
Doç. Dr. Özgür Özdemir

Üye Ol

Robotic & Automation Society

Özgür Karaaslan

RAS Başkanı

İlayda Kuzucu

RAS Başkan Yardımcısı

IEEE İTÜ Robotics and Automation Society (RAS) üyelerine robotik ve otomasyon konseptine uygun etkinlik, eğitim ve projeler hazırlar. Üyelerini sektöre hazır, ARGE bilinciyle çalışabilecek şekilde yetiştirmeyi amaçlar. Bu kapsamda teknik anlamda takımları bulunmaktadır.
RAS Teknik Takımları
-RAS Gömülü Sistemler Ekibi
-RAS Mekanik Tasarım Ekibi
-RAS Kontrol ve Otomasyon Ekibi

Power & Energy Society

Power and Energy Society (PES) IEEE'nin en köklü komitelerinden bir tanesidir. IEEE İTÜ PES komitesi olarak üyelerimizin tekno-sosyal bireyler olarak yetişmesi için bilgilendirici, eğitici ve sektörü tanıtan toplantılar, eğitimler, konferanslar gibi bir çok etkinlik organize ediyoruz. Samimi bir ortam oluşturup öğrenirken eğleniyoruz. Üniversitenin hakkını PES ile veriyoruz.

Cemre Özen

PES Komitesi Başkanı

Gülbin Göktekin

PES Komitesi Başkan Yardımcısı

Women In Engineering

Melek Nida Yılmaz

WIE Komitesi Başkanı

Emine Gökmen

WIE Komitesi Başkan Yardımcısı

Women in Engineering Affinity Group, kadın ve erkeklerin bilim, sanayi, teknoloji ve toplumsal kariyer alanlarında birlikteliğini ve eşitliğini öngörür. Daha adil ve olanakların eşit olduğu bir toplum için ağ oluşturmaya yardım etmek, cinsiyet sorunlarına farkındalığı artırmak, çeşitliliği ve eşitliği savunmak vizyonumuzun parçalarıdır. Vizyonumuz doğrultusunda etkinlikler, projeler, eğitimler ve sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalığa katkıda bulunmak; çözüm üretmek ve kadınları STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik) alanlarında desteklemek adına çalışmalar düzenlemekteyiz.

Communication Society

IEEE İTÜ Communications Society haberleşme ve bilgi teknolojileri alanındaki son gelişmeleri yakından takip eden ve bu alanlarda sektör, akademi ve öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan bir öğrenci topluluğudur. ComSoc düzenlediğin etkinlikler, eğitimler, projeler ve sosyal faaliyetlerle üyelerine hem kendini sektörden haberdar tutma, hem kendini geliştirme hem de sosyal anlamda bu konularla ilgilenen diğer kişilerle tanışma fırsatı sunar.

Elif Çatıkkaş

ComSoc Başkanı

Hasan Emre Kavuş

ComSoc Başkan Yardımcısı

EESTEC LC Istanbul

Akat Karagöz

EESTEC LC Istanbul Başkanı

Hakkı Arda Acar

EESTEC LC Istanbul Başkan Yardımcısı

EESTEC LC Istanbul’un yerel bir komite olarak bağlı olduğu EESTEC(Electrical Engineering Students’ European Association), Avrupa’daki 50’den fazla şehirden öğrencileri güçlü, tanınabilir bir ağ içerisinde birbirine bağlarken, mesleki, akademik ve sosyal yaşamlarında tam potansiyellerine ulaştırmayı, kişisel gelişimlerini desteklemeyi vizyon edinmiş, kar amacı gütmeyen uluslararası bir öğrenci topluluğudur

Computer Society

IEEE ITU Computer Society (CS), bilgisayar bilimleri, yapay zeka, görüntü işleme ve web programlama başta olmak üzere yazılım alanlarında çeşitli eğitimler ve üyelerin ilgilerine yönelik projeler düzenler. Yapısında bulunan teknik ekiplerle temel seviyeden eğitimler verirken proje ekipleriyle de halihazırda kendini bu alanda yetiştirmiş öğrencilerle direkt proje odaklı ilerler. Eğitim ve projelerin haricinde çeşitli etkinlik, workshop ve teknik gezilerle bu süreci destekler nitelikte olanaklar sağlar. Kendini bu alanlarda geliştirmek isteyen herkesin projeler geliştirerek ihtiyaç duydukları ekip halinde çalışma ve tartışma ortamını sağlamasını amaçlar.
CS Teknik Takımları
-CS Web Ekibi
-CS Yapay Zeka Ekibi
-CS Görüntü İşleme Ekibi

CS Proje Takımları
-CS Web Proje Ekibi
-CS Yapay Zeka Proje Ekibi
-CS Görüntü İşleme Proje Ekibi
-CS Siber Güvenlik Proje Ekibi

Serhat Akıncı

CS Komitesi Başkanı

Yasemin Defne Pak

CS Komitesi Başkan Yardımcısı